پایان نامه

پایان نامه

 در اولین گام باید بگوییم انجام پایان نامه دکتری و یا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آنقدرها هم سخت و دشوار نیست و خودتان از عهده ی آن بر میآیید. در این مسیر موسسه حامی پژوهش مشاور شما خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم آموزش هایی که در همین صفحه راجع به نوشتن ابعاد پژوهش و بیان مساله، چگونگی نگارش مقدمه ، مرور ادبیات پایان نامه ، روش شناسی و حتی بخش نتیجه گیری ارایه داده ایم را کامل و با حوصله بخوانید می توانید، به راحتی پایان نامه را خودتان انجام دهید

این آموزش ها در هیچ کجا رایگان ارایه نمی شود

اولین قدم برای انجام پایان نامه ارایه یک طرح پیشنهادی یا پروپوزال برای انجام پایان نامه است.

پروپوزال طرحی است که شما پیشنهاد می دهید که بر اساس آن پایان نامه را تکمیل و به سر انجام برسانید. این خلاصه کار پیش رو برای انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد شماست

در پروپوزال حتما باید منابع به روز استفاده شود و منابع موجود را تفسیر نمایید

چند نکته:

Outlining خیلی مهم است

پیشنهاد انجام پایان نامه شما با مشخص کردن مواد جمع آوری شده شما آغاز می شود.

این مرحله می تواند بسیار مهم باشد، زیرا پیشنهاد انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد برای شما یک شروع از کل رساله شما خواهد بود. اگر بخواهید بخش هایی از پایان نامه را به دقت طرح کنید، می توانید از طرح کلی تحقیق برای توسعه پروژه واقعی استفاده کنید

آنچه که استاد راهنمای شما به احتمال زیاد به دنبال آن است، شواهد موجود در طرح پیشنهاد انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری شما است که شما در آن فرایند انجام تحقیق را به روشنی به مخاطب نشان می دهید. روشن ساختن این که تحقیقات شما شامل بررسی و ادغام ادبیات مربوطه است، بخش بزرگی از این طرح پیشنهادی است.

برای انجام این کار به طور موثر، شما نیاز به دانستن ساختار پیشنهاد پایان نامه هستید.

 

مرحله ۲: دانستن ساختار

شما باید ساختار مشترک پروپوزال انجام پایان نامه را بدانید. قطعات معمولی به شرح زیر است:

چکیده
معرفی
ادبیات موجود / تحقیقات پیشین قابل توجه
پایان نامه یا بیانیه پروژه
رویکرد
پیامدهای بالقوه
محدودیت ها
سهم در پژوهش
فصلهای پایان نامه ارائه شده

مرحله ۳: برنامه ریزی نوشته هایتان

 بهترین راه برای قرار دادن یک پروپوزال انجام پایان نامه سازمان یافته این است که قبل از شروع به نوشتن آنرا سازماندهی کنید.

 بسیاری از پروپوزال های انجام پایان نامه رد می شوند زیرا دانشجویان نگارش های خودرا بدون برنامه ریزی  سعی بر ان داشتند همه مفاهیم را درهم بنویسند. اگر این کار را بکنید، پروپوزال انجام پایان نامه احتمالا رد خواهد شد.

اجازه ندهید که این اتفاق بیفتد. جریان نوشتن را برنامه ریزی کنید.

جریان معمول نوشتن پیشنهاد پایان نامه به شرح زیر است:

طرح کلی
آماده سازی تصاویر (هر جدول یا جداول)
توصیف روش شناسی
توضیح داده ها
نتیجه گیری از داده های شما 
معرفی
چکیده
منابع
 

توجه داشته باشید که نوشتن پروپوزال برای انجام پایان نامه از ساختار واقعی طرح پایان نامه پیروی نمی کند.

 

مرحله ۴: نوشتن پروپوزال پایان نامه

هنگامی که شما انجام پایان نامه خود را مطابق بند قبل پایه ریزی کردید، وقت آن رسیده است تا آستین خود را بالا بکشید و کار اصلی را انجام دهید!

پروپوزال یا پیشنهاد طرح انجام پایان نامه ، باید در قالب یک فرم رسمی نوشته شود و این چیزی است که آن را از بسیاری از انواع طرح های پیشنهادی متمایز می کند.

اگر چه این پروپوزال برای انجام پایان نامه بصورت رسمی ارایه می شود، هنوز هم مهم است که آن را ساده بنویسید – برای دستیابی به اهداف دقیق و در عین حال حفظ عدالت !علمی و افزایش قابلیت خوانایی تلاش کنید.

بنابراین شما باید بدانید که جلوگیری از اولین خطاهای دستور گرامری و حفظ اهداف و کلیت تحقیق در کل پروسه انجام پایان نامه دکتری ، بسیار حائز اهمیت است . این مورد معمولا می تواند با یک اشاره اول شخص به شما در نگارش/انجام پایان نامه شما را یاری کند.. قبل از نوشتن این نوع بیانیه، باید با استاد راهنمای دکتری / کارشناسی ارشد خود مشورت کنید.

مرحله ۵: تایید پروپوزال 

پروپوزال انجام پایان نامه دکتری / کارشناسی ارشد در جایی برای تایپ یا خواندن می تواند ضعیف باشد. اگر طرح خود را به یکی از دانش آموزان یا دوستان خود نشان دهید، آنها به سختی آنرا درک می کنند و متوجه نظرات شما نخواهند شد، حتی اگر آنها در زمینه شما باشند، شما باید در اینجا باید در نگارش/ انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد خود تجدید نظر کنید.

بهترین روش برای اثبات کامل پیشنهاد پایان نامه به شرح زیر است:

این طرح را خودتان بخوانید (با صدای بلند) – شما با توجه ساختار دستور زبان و ساختار جمله، به راحتی این راه را خواهید یافت
بلافاصله پس از نوشتن/انجام پایان نامه آن را پروفینگ نکنید – به مغزتان فرصت بدهید تا بتوانید آن را به صورت عینی مشاهده کند
حداقل سه دوست / همکار را برای درک مطالب انجام پایان نامه کارشناسی ارشد را برای پروفینگ آن لازمست تا بخواننند و از شما بپرسند.
 به یاد داشته باشید، آینده شما بستگی به پذیرش موفق پروپوزال طرح انجام پایان نامه دکترا شما دارد. اطمینان حاصل کنید که تمام اشتباهات دستوری را از بین می برید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

نکات کلیدی قبل از شروع نگارش پایان نامه

نکته کلیدی دیگری که باید توجه کنید اینست که می توانید برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یک الگو انتخاب نمایید. این الگو می تواند یک مقاله یا یک پایان نامه باشد ولی بهتر است با هماهنگی استادتان انرا انجام دهید. برای اینکار می توانید از پایگاه های ساینس دایرکت ، الزویر ، اشپرینگر، امرالد و بسیاری دیگر از پایگاه ها و نمایه کنندگان مقالات جدید و به روز استفاده کنید

بعد از مراجعه به این پایگاه های سرچ مقالات، می توانید به بخش سرچ مقاله مراجعه کنید و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب که به آنها علاقه دارید مقالات جدید را پیدا کنید. 

مثلا در صفحه اصلی سایت ساینس دایرکت بخش سرچ مقالات گنجانده شده است که شاملکیورد، نام نویسنده مقاله، اینکه کتاب باشد یا مجله! و حتی تنظیم سال چاپ مقاله ، شماره و حتی صفحه مقاله می باشد. در هنگام سرچ موضوع برای انجام پایان نامه دقتداشته باشید

که جستجو را از بین مقالات انجام دهید.

بعد از انتخاب مقاله و یا مقالات ( پیشنهاد ما انتخاب چند مقاله ست) باید بدنبال ایده برای انجام پایان نامه دکتری /کارشناسی ارشد باشید. برای مقاله خوانی لازم نیست که مقاله را از صفر تا صد بخوانید. روند کار را بشما نشان خواهیم داد.

بخش بسیار مهم برای ایده انجام پایان نامه بنظرتان کدام بخش از مقاله ست؟

بعد از انتخاب مقاله باید بدانید که کدام بخش ها مهم است. از چکیده که بگذریم یک ذهنیت کلی بشما خواهد داد تا مقاله رو دانلود کنید. در خش بعدی شما باید مقدمه مقاله را بخوانید دقیقا ممترین بخش مقاله آخر مقدمه عنوان می شود. در بخش مقدمه مقاله یا پایان نامه نکته برجسته مقاله (در اکثر مقالات) ذکر می شود. در واقع داوران در این بخش دنبال ایده کار هستند. بخش بعدی که بسیار مهم است بخش یافته های تحقیق است. و اولویت بعدی نتایج کار است که شما باید از مقاله یا پایان نامه انجام شده بخوانید. شما با خواندن این سه قسمت می توانید ایده پردازی کنی و گپ مطالعاتی مقالات را بررسی کنید و با یک موضوع جدید وارد فاز انجام پایان نامه دکتری / کارشناسیارشد شوید.

————————————————————————————————————

چگونه  یک موضوع برای پایان نامه خود انتخاب کنیم؟”

تمام این سؤالات برای انجام پایان نامه مهم است. حتما طوفان مغزی راه بیاندازید و موضوعی را انتخاب کنید که ارزشمند ، بی نظیر و معقول باشد. این ایده ها ممکن است با خواندن مقالات یا پایان نامه های دیگر ساخته شوند. لذا لازم است که به مطلب قبل راجع به مقاله خوانی مراجعه کنید. لازم نیست برای انجام پایان نامه یا یک مقاله به یک سؤال بسیار پیچیده که می تواند شما را در یک بن بست قرار دهد پاسخی پیدا کنید. سوالی که شما انتخاب می کنید باید شما را به فرضیه قابل آزمایش سوق دهد که می توانید با استدلال های قوی اثبات کنید یا آنرا رد کنید.

قبل از شروع به نوشتن این پروپوزال و موضوع پایان نامه، گزینه های مختلف عنوان مقاله را با استاد راهنما و متخصصان امر در میان بگذارید.
 
 
 
—————————————————————————————————————-
 

چارچوب انجام پایان نامهدکتری و کارشناسی ارشد بطور کلی بشکل زیر می باشد

 انتخاب موضوع (با هماهنگی استاد)مربوطه برای انجام پایان نامه دکتری مدیریت و کارشناسی ارشد

تدوین مقدمات پایان نامه (پروپوزال) شامل اهداف تحقیق، روش تحقیق، فرضیات، بیان مسئله.

تکمیل فصل اول

تدوین و تنظیم پرسشنامه

تدوین فصل دوم + توزیع پرسشنامه ها

تدوین فصل سوم و چهارم (مربوط به روش تحقیق ،آنالیز آماری و … )

 

تدوین فصل پنجم (خلاصه و نتیجه گیری)

 

چگونه انجام پایان نامه را شروع کنم؟

 

برای اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ایده نوشتن پایان نامه یا انجام پایان نامه دکتری یاdissertationبسیار دشوار است. مطمئنا طولانی ترین کار نوشتن پایان نامه است، و بسیاری از دانشجویان در مورد چگونگی مقابله با آن عصبی می شوند. در این بخش ما به تعدادی از جنبه های انجام پایان نامه نگاه خواهیم کرد تا نشان دهیم چگونه نگرانی های شما را در بر می گیرد تا بتوانید یک پایان نامه یا thesis با کیفیت خوب بنویسید.

 

چگونه انجام پایان باید سازماندهی شود؟

 

برای نگارش و مراحل انجام پایان نامه هیچ فرمول خاصی برای نوشتن پایان نامه وجود ندارد. در مرحله اول مهم است که به برخی از نمونه های موجود در زمینه ی تحصیلات خود نگاه کنید تا فقط “توانایی انجام پایان نامه” را برای آنچه که هستند، احساس کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که از کتابخانه دانشگاه دیدن کنید و به نمونه هایی از دانشجویان قبلی نگاه کنید. اگر شما در حال حاضر در دانشگاه نیستید، هنوز می توانید از پایان نامه ها و رساله های دکتری در کتابخانه نزدیک ترین دانشگاه دیدن کنید.

 

مهم است که پایان نامه دکتری و یا کارشناسی ارشد را با دقت برنامه ریزی کنید. یکی از تصمیماتی که شما باید انجام دهید این است که چگونه پایان نامه / رساله دکتری خود را سازماندهی کنید. انجام پایان نامه دکتری یا رساله ممکن است ساختار زیر را داشته باشد:

• صفحه عنوان – یک صفحه با عنوان، تاریخ، درجه انجام پایان نامه دکتری / کارشناسی ارشد ؛ نام و نام خانوادگی شما

• چکیده – خلاصه ای کوتاه از انجام پایان نامه دکتری، بیش از یک صفحه نمی شود، خلاصه اهداف، پیش زمینه، روش ها و یافته ها. این باید آخرین بخشی از پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری باشد که شما می نویسید!

 

• محتویات – جداول فصل ها، ارقام و نمودارها را فهرست می کند.

• فصل ۱: زمینه و مقدمه – بحث در مورد پیش زمینه مطالعه و دلایل اهمیت و علاقه آن به عنوان یک پروژه پژوهشی.

• فصل ۲: ​​بررسی ادبیات – خلاصه ای از یافته های بررسی ادبیات.

• فصل ۳: روش تحقیق – شرح و توجیه روش شناسی مورد استفاده شما.

• فصل ۴-۶: ارائه و تجزیه و تحلیل داده ها – فصل ارائه، تفسیر و تحلیل نتایج.

• فصل ۷: بحث و نتیجه گیری – فصل “نتیجه گیری و پیشنهادات”، ارائه یافته های کلی، “پاسخ به سوالات پایان نامه دکتری” و نقد تحقیق است.

• کتابشناسی – لیستی از منابع و نگارش  مراجعی که شما مطالعه کرده اید

• پیوست ها – اطلاعات اضافی که می خواهید شامل شوند. این می تواند بعضی از داده های دقیق یا نمونه هایی از نتایج خام مانند چاپ های کامپیوتری یا یادداشت های مصاحبه یا یک پرسشنامه نمونه باشد.

 

تعداد دقیق فصل ها با کمک دانشگاه ها و نظر استاد راهنما مشخص می شود. ممکن است به یک یا چند فصل ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل اطلاعات، به ویژه در انجام پایان نامه دکترا نیاز داشته باشید. فصول  و نحوه نوشتن همه انجام پایان نامه ها یکسان نیست. دستورالعمل های مربوط به اینکه هر بخش باید چه مقدار باشد، بسیار مهم است، زیرا برای هر انجام پایان نامه دکتری یا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت و مهندسی صنایع و یا حسابداری و یا مهندسی عمران و یا رشته های حقوق و فلسفه و غیره منحصر به فرد خواهد بود.

 

چگونه باید پایان نامه را شروع کنم؟

 

شما باید در اسرع وقت شروع به نوشتن کنید. چندین دلیل برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. واضح ترین آن این است که نوشتن زمان زیادی طول می کشد و هر چه زودتر بهتر است. با این حال، تعدادی از جنبه های دیگر نوشتن وجود دارد که مهم هستند.

 

اول، نوشتن یک مهارت است که با انجام دادن آن توسعه می یابد و بهبود می یابد. احتمالا می توانید پیدا کنید که قسمت های اول نوشته های شما مدت زیادی بطول می انجامد و نیازی به بازنگری و نوشتن مجدد دارید. در واقع، شما ممکن است تصمیم به از بین بردن بعضی از تلاش های قبلی خود داشته باشید. با این حال، در طول زمان مهارت نوشتن و انجام پایان نامه دکتری و ارشد شما بهتر خواهد شد و کیفیت نوشتن پروپوزال شما هم بهبود خواهد یافت.

 

ثانیا، مهم است که همه چیز را همانطور که انجام می دهید بنویسید. شما باید نخست پیش نویس بخش Background /   خود را سریعا به عنوان پروژه شروع کنید و فصل نقد ادبی را می توانید در کنار آن انجام دهید. فصل متدولوژی و یا روش شناسی تحقیق را می توانید به محض اینکه تصمیم گرفته اید که چه عملیات و روش و یا آزمایشی، طراحی کنید، انجام دهید. مزیت آن اینست که ایده انجام پایان نامه هنوز در ذهن شما تازه است. این بدان معنا نیست که شما نیازی به تجدید یا اضافه کردن به این فصل نخواهید داشت – اما حداقل شما پیش نویس خوبی از آنچه شما می خواهید بگویید و یا بنویسید در اختیار دارید.

 

سوم، تهیه یک پیش نویس اولیه در برخی از فصلها چیز خوبی است که از نظر روانشناختی انجام شود. شما احساس می کنید که پیشرفت می کنید و چیزی برای نشان دادن تلاش های شما وجود دارد.

 

چهارم و مهمتر از همه، شناختن این است که تفکر و نوشتن به شدت بهم وابسته اند. با نوشتن، شما مجبور خواهید شد تا ایده های خود را با یک نظم منطقی مرتب کنید و برای روشن شدن اینکه چرا شما اینگونه فکر می کنید برای انجام پایان نامه، تلاش می کنید. شما باید شواهد را برای پیشبرد ایده های خود تهیه کنید. این به این معنی است که وقتی نوشتید، ایده ها و تفکر شما بهبود و توسعه خواهد یافت. این همچنین سوالات جدیدی را در ذهن شما ایجاد می کند که شما می توانید به ادبیات یا داده ها بیشتری رجوع کنید.

 

 

چرا به پیش نویس پایان نامه نیاز دارم؟

 

این بستگی به این دارد که چقدر شما در نوشتن پایان نامه خوب هستید، اما شما باید یک پیش نویس اولیه و یک پیش نویس دوم برای هر فصل را همراه با اولین پیش نویس کل انجام پایان نامه دکتری یا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و یک پیش نویس نهایی کار در اختیار داشته باشید. این کار شما را قادر می سازد تا هر فصل را به یک استاندارد خوب برسانید و سپس آن را پیش نویس کنید تا به عنوان بخشی از کل انجام پایان نامه دکتری متناسب باشد.

 

چگونه می توانم نوشتن پایان نامه را توسعه دهم؟

 

تنها راه واقعا موثر برای بهبود نوشتن آکادمیک شما این است که تمرین کنید و مهارت های خود را با پیشرفت کار خود بیشتر کنید. هربار که پیش نویسی از یک بخش را برای استاد راهنما یا مشاور ارایه دهید، استاد شما به شما یک بازخورد و یک اصلاحیه / ریوایز در مورد نوشتن دستور زبان و مهارت می دهد که در موسسه ما به رایگان انجام می شود سه روش دیگر برای بهبود نوشتن شما وجود دارد:

• تا آنجا که می توانید بخوانید. خواندن آکادمیک در نشریات و یا کتابها، شما را به طور فزاینده با سبک نوشتن آشنا می سازد.

• نوشتن خود را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید و نظرات یکدیگر را در مورد سبک، دستور زبان، زبان انگلیسی و نوشتن آکادمیک بگذارید.

• اکثر دانشگاه ها دوره های آموزشی و یا حمایت از نوشتن آکادمیک برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند. اگر دانشگاه شما این کار را انجام دهد، که بهتر و اگر بخواهید می توانید در یک دوره شرکت کنید. استاد شما ممکن است از شما بخواهد که در چنین دوره شرکت کنید اگر احساس می کنید که با نوشتن مشکل دارید، اما حتی اگر آنها آن را پیشنهاد ندهند، هنوز می توانید به دنبال چنین دوره ای باشید.

 

چگونه باید از منابع استفاده کنم؟

 

انجام پایان نامه دکتری یا کارشناسی ارشد برای گرفتن یک مدرک تحصیلی اهمیت دقیق منابع و مراجع شما را داوران و ناظرین دانشگاه در هنگام تکلیف هایتان بررسی می کنند. برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکترا شما، مدیریت مراجع/منابع حتی می تواند از خود متن هم مهم تر باشد. تمام دانشگاه ها نرم افزار خود را در شبکه کامپیوتری خود دارند تا شما بتوانید مراجع را مدیریت کنید. یاد بگیرید چگونه از این نرم افزارها استفاده کنید قبل از شروع بررسی ادبیات و نوشتار خود، و سپس با دقت آن را استفاده کنید – زمانی که انجام پایان نامه دکتری یا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شما را کامل کنید بسیار کیف خواهید کرد که این کار را انجام داده اید.

 

چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم که سرقت ادبی نکردم؟

 

مهم است که کار خود را برای اجتناب از سرقت ادبی پایان نامه انجام دهید. اگر شما به طور غیرقانونی به عنوان بخشی از وظایف خود مرتکب سرقت ادبی شده اید، ممکن است مجاز به ارسال مجدد این اثر بشوید، یا حتی ممکن است بخشی آموزش داده شده درس را به رغم علامت شکستی که برای این قطعه کار می کنید، منتقل کنید. با این حال، سرقت ادبی در انجام رساله دکتری یا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شما تقریبا تضمین می کند که شما موفق به گرفتن مدرک نیستید.

 

چگونه باید  از کار خود دفاع کنم؟

 

فرم دقیق ارائه پایان نامه یا رساله دکترا از یک دانشگاه تا دانشگاه دیگر متفاوت است، و در برخی موارد بین موضوعات / رشته های مختلف در یک دانشگاه هم میتواند متفاوت باشد. شما در ارائه ، به احتمال زیاد در راهنمای برنامه های دانشگاه خود، هدایت خواهید شد. مهم این است که قبل از شروع پایان نامه به دقت این دستورالعمل را بخوانید تا مسائل مانند طرح، اندازه فونت، اندازه حاشیه و غیره بتوانند درست از ابتدا سازماندهی شوند. پس از آن که شما شروع به تهیه پیش نویس نهایی کل انجام پایان نامه دکترا ی خود را بررسی کردید، پس از آن باید دوباره راهنمایی را مطالعه کنید و در نهایت، آن را به شیوه ای مناسب ارائه دهید.

 

 

 

گروه متخصص ما با داشتن چندین سال سابقه آمادگی دارد تا در تمامی مراحل فوق شما عزیزان را همراهی کند. خدمات این موسسه در این زمینه شامل انجام کامل پایان نامه، مشاوره انجام پایان نامه دکتری مدیریت، آموزش نحوه پایان نامه نویسی و نرم افزارهای مورد نیاز، آموزش و مشاوره دفاع از پایان نامه می باشد. لازم به ذکر است هزینه و زمان انجام کار کاملأ با راحتی شما تنظیم می گردد. شما می توانید هم کار خود را بصورت آنلاین سفارش داده و تحویل بگیرید و هم می توانید به دفتر این موسسه واقع در تهران، مراجعه فرمایید.

 

 

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه دکتری مدیریت و ارشد، یکی از الزامات تعیین شده جهت اتمام و اخذ درجه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد است. موفقیت دانشجویان در تدوین پایان نامه، در واقع نمایان گر توانایی و آمادگی آن ها در برنامه ریزی، اجرا گزارش یک مطالعه علمی به طور مستقل و سازمان دهی شده در ارتباط با حوزه موضوعی تخصصی تحصیل خود می باشد که یکی از اهداف نهایی دوره آموزشی کارشناسی ارشد است.با توجه به این موضوع که انجام پایان نامهکارشناسی ارشد عملیاتی تخصصی و پیچیده می باشد انجام آن نیز نیازمند زمان و تحقیق بسیاری می باشد.

 

با توجه به حساسیت پایان نامه ها در مقطع کارشناسی ارشد می توانید اینکار را بر عهده ی کارکنان و متخصصان و مشاوران دکترتحقیق بسپارید.

 

انجام پایان نامه دکتری مدیریت و مهندسی صنایع اساساً پایان‌ نامه دکتری یا تز دکتری‌، ثمره پژوهش در موضوع‌های مختلف علمی و حاصل پردازش اطلاعات دانشجویان در جریان تحقیقات آنان است. به یقین انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تحصیلی علاوه بر انتقال و پردازش تجربیات سایرین، به ارایه طرح‌ها و راهکارهای جدید علمی منجر می‌گردد.

در عین حال نتایج تحقیق را در معرض رؤیت، نقد و ارزیابی صاحب‌نظران و محققین قرار داده و به تبع آن منجر به رفع اشکالات احتمالی می گردد.انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و مقطع دکتری می تواند یک فرآیند مهم و تخصصی به شمار آید و انجام آن باید با توجه به آموخته ها و دروس مورد نظر و همچنین استفاده از منابعی انجام گیرد که به ثبت رسیده اند.انجام پایان نامه دکتری می تواند یکی از دشوارترین فعالیت ها برای رد شدن از دوره ی دکتری باشد که شما عزیزان می توانید اینکار را بر عهده ی متخصصین با تجربه ی مشاوران برتر بگذارید.

 

مشاوره انجام پایان نامه دکتری مدیریت و مهندسی صنایع و پایان نامه دکتری و پژوهش، اولین گام مهم در عرصه ی علم و دانش و نخستین تلاش جدی برای یک نوشتار پژوهشی است. در عمل، پایان نامه نشریه ای علمی و یادبودی دائمی از توانمندی دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی، به عنوان یک پژوهشگر و راوی دانش است.

هدف اولی پایان نامه، به عنوان یک فعالیت علمی و پژوهشی، متقاعد کردن ممتحن است به این که شما در پژوهش خویش، تلاش کافی و ارزشمند نموده اید.مشاوره موثر در تدوین پایان نامه کارشناسی ارشد تاثر فراوانی دارد به گونه ای که می تواند موجب شود شما مسیر انجام پایان نامه خود را کاملا تغییر دهید و به هدف خود نزدیک تر شوید.انجام و تدوین پایان نامه در همه ی مقاطع تحصیلی به خصوص پایان نامه کارشناسی ارشد و پایان نامه دکتری را بر عهده ی متخصصین با تجربه ی موسسه ی ما بگذارید.

 

 خدمات انجام پایان نامه دکتری

موضوع پایان نامه یکی از مسائل اصلی و مهم در پایان نامه ارشد و پایان نامه دکتری انتخاب عنوان مناسب برای پایان نامه می باشد. انجام پایان نامه به بهترین نحو در گرو انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه می باشد.

 

ساختار پایان نامه برای انجام پایان نامه دکتریمدیریت و مهندسی صنایعباید از ساختار پایه ای پایان نامه پیروی کرد. یکی از اهداف اصلی نگارش پایان نامه دراصل آشنا نمودن دانشجو با نحوه نگارش و تنظیم یک مبحث علمی است.رعایت این شیوه نامه از جانب دانشجویان برای حفظ هماهنگی بین پایان نامه ها الزامی است

 

نگارش پایان نامه نگارش و دفاع پایان نامه یکی از شرایط فراغت از تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری است. اما از آنجا که معمولا پایان نامه نخستین کار تحقیقی مفصل و جدی دانشجویان است،اغلب آنان در انجام این کار با دشواری مواجه می شوند.

 

دفاع از پایان نامه در بسیاری از دانشگاه ها بعد از انجام پایان نامه دکتری و ارائه مکتوب آن ،لازم است دانشجو با حضور در جلسه دفاع گزارشی شفاهی نیز از عملکرد خود ارائه دهد و پاسخ گوی پرسش های داوران نیز باشد.از این رو،تنها ارائه متن پایان نامه شرط کافی برای احراز مدرک نیست

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

 و دکتری انجام پایان نامه دکتری مهندسی صنایع و مدیریت

پایان نامه دکترا مهندسی برق

پایان نامه مهندسی کامپیوتر

پایان نامه مهندسی عمران

پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

پایان نامه دکترا مدیریت و مهندسی مواد

پایان نامه مهندسی مکانیک

پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد علوم انسانی

پایان نامه حقوق

پایان نامه روانشناسی

درج آگهی

 انجام پروژه متلب

نیازمندیهای پایان نامه

برای انجام پایان نامه دکتری تماس بگیرید

 و کارشناسی ارشد و انجام پایان نامه دکتری مدیریت

  مدیریت مالی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه ارشد مدیریت

 انجام پایان نامه دکتری مهندسی برق ، مکانیک و مهندسی عمران و مدیریت ساخت و پایان نامه دکتری حقوق و محیط زیست و کشاورزی و حسابداری

 دکتری مدیریت

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع in Iran-Tehran

چاپ مقاله isi

انجام پایان نامه دکتری مدیریت مهندسی صنایع

 

 دکتری مهندسی برق

 کارشناسی ارشد مدیریت ساخت

 دکتری علوم انسانی

 فنی و مهندسی

نمونه مقاله isi نگارش شده توسط تیم ما

مدیریت مالی

پایان نامه حقوق

پایان نامه دکتری حسابداری

پایان نامه دکتری کشاورزی

پایان نامه مهندسی مکانیک

پایان نامه ذکتری مهندسی شیمی

چاپ مقاله isi تضمینی

پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

پایان نامه دکتری مدیریت منابع انسانی

پایان نامه فازی

پایان نامه دکتری مهندسی برق

شبیه سازی با متلب

پایان نامه دکتری مکاترونیک

پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا

پایان نامه و شبیه سازی مکانیک سیالات

پایان نامه دکترا مهندسی کامپیوتر

پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع

انجام پروژه های دانشجویی

انجام شبیه سازی متلب

انجام پروژه مهندسی صنایع و مدیریت

در فصل تابستان و بهار معمولا مراجعه دانشجویان برای انجام پایان نامه و چاپ مقاله isi بیشتر از دیگر مواقع سال است.

معمولا در آخر سال تحصیلی ایران که از اوایل ماه می may شروع می شود و تا اواخر ماه نوامبر  November تب پایان نامه برای فارغ التحصیلی دانشجویان داغ است

لذا گروه دکتر تحقیق با افراد متخصص و دانشگاهی در فاصله بین ماه می و نوامبر یعنی فصول بهار و تابستان بطور مستمر و جدی برای مشاوره و آموزش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری یار و همراه دانشجویان است. در اینمدت زمان از ساعات ۹ صبح به وقت تهران (ایران) تا ساعت ۱۹ به وقت ایران بطور مستمر و دائمی برای مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشغول به فعالیت است.

هدف گروه موسسه حامی پژوهش کیفیت بالا و پایین ترین قیمت ممکن برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا است. امید است که در این راه و همچنین چاپ مقاله تضمینی بتوانیم در این مسیر برای دانشجویان مفید واقع باشیم.

در نوشتن یک رساله و پایان نامه حرفه ای تسلط کامل به موضوع و همچنین تخصص کارشناس مشاوره دهنده از اهمین بالایی قراردارد که در خط مشی گروه دکتر تحقیق قرار دارد. در نگارش پایان نامه یکی از بخش های بسیار مهم و البته سخت انجام پروپوزال و تهیه یک ایده برای طرح پژوهشی است.

در گروه ما پروپوزال بر اساس آخرین منابع موجود از پایگاه های پری کوئست و الزویر و ساینس دایرکت و اشپرینگر تهیه می شود و تمامی جوانب سرقت ادبی لحاظ می شود تا کمترین اصلاحات ممکن در مرحله اول پایان نامه نویسی از سوی استاد راهنما لحاظ شود

گروه ما با مرور ادبیات و بررسی دقیق پیشینه بخش بسیار مهم دیگری از تز و رساله دکتری را بخوبی پوشش می دهد که در سایر موسسات بخوبی لحاظ نمی شود یا فقط مقالت کپی پیست می گردد.

متدولوژی ها و روش شناسی های کارشناسی شده در انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری بخوبی توسط کارشناس های خبره ما انجام می گیرد. این بخش توسط افراد ناشی و ناآشنا با روش شناسی فقط از مقالات جدید کپی می شوند و هیچ نوآوری در خود ندارد.

 بخش دیگر نحلیل های آماریاست که اگر از پایایی مناسب برخوردار نباشد پژوهش و پایان نامه شما زیر سوال خواهد رفت. ما بصورت تخصی این مشکل را حل می کنیم

مهمترین قسمت کار پایان نامه قسمت بحث و نتیجه گیری است.

در این قسمت باید محقق و نویسنده بخوبی بتواند یافته های خود را به رخ خواننده و دیگر محققان بکشاند و همچنین با مقایسه با نتایج دیگر تحقیقات و مقالات جدید دیگر آنها را به چالش بکشاند. متاسفانه این بخش به زرس قاطع در هیج یک از موسسات موجود در خیابان انقلاب تهران عملی نمی شود و فقط مقداری انشا راجع به اعداد و ارقام می نویسند تازه اگر کپی نباشد. اما گروه ما با متخصصین خبره و داوران بین المللی در سطح ژورنال های خارجی این بخش را بخوبی اعمال می کنند. با کمترین قیمت ممکن.مشاوره و آمـوزش انجام پروژه دکتری و کارشناسی ارشد علوم تربیتی | مشاوره و آموزش انجـام پروژه دکتری و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری |مشاوره و آمـوزش انجام پروژه دکتری و کارشناسی ارشد روانشناسی |

 

 مشکلات موجود در نوشتن پایان نامه

اکثر موسسات انجام پایان نامه کارها را به افرادی می سپارند که هیچ تخصصی در این زمینه ندارد و یا اینکه وقت کافی برای اینکار ندارد بنابراین دانشجویانی که پروژه های خود را به آنها می سپارند بعد از اتمام کار چیزی بدستشان می رسد که از نظر علمی مورد تایید نیست لذا دقت داشته باشید که همیشه قبل از انجام برونسپاری پروژه و پایان نامه از رزومه مجموعه اطلاع کسب کنید

در صورتیکه موسسه مذکور از ارسال بخش از رزومه گروهش امتناع کرد در انجام پروژه های آن شک کنید.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان پس از اتمام کارهای پایان نامه کارشناسی ارشد خود دنبال امتیاز چاپ مقاله isi هستند.

چاپ مقاله امتیازاتی دارد که دانشجویان می توانند نمره پایان نامه دفاع شده خود را ارتقا دهند و یا اینکه از دانشگاه تشویقی دریافت کنند.

اما در این بین بسیاری از موسسات خیابان انقلاب مقالات استخراج از پایان نامه دانشجویان را غیر اصولی تنظیم و سپس در مجلات فیکبه چاپ می رسانند و ارزش و اعتبار پایان نامه انجام شده و نوشته شده را مخدوش می کنند و حتی آنها را با برخورد جدی و نامناسب دانشگاه مواجه می کند که ممکن است از دانشگاه اخراج شود.

پس در این مورد هم باید مراقب باشید و قبل از آن از اعتبار مجلات اطمینان حاصل کنید

| مشاوره و آموزش انجام پروژه دکتری و کارشناسی ارشد حقوق | مشاوره و آمـوزش انجام پایان نامه مدیریت و MBA | مشاوره و آموزش انجام پایان نامه حسابداری | مشاوره و آموزش انجام پروژه دکتری و کارشناسی ارشد علوم سیاسی |

چطور اعتماد کنیم 

همانطور که مکررا تکرار کردیم حتما از رزومه افراد همکار آن موسسه اطمینان حاصل کنید. بارها اتفاق افتاده است که دانشجویان و پژوهشگران بعد از اتمام کارشان متوجه شده اند که نویسنده رساله آنها یک جوشکار فنی کار بوده است نه پژوهشگر آکادمیک!!

از طرفی وبسایت مرجع اصلی آن شرکت را مورد بررسی قرار دهید. هر چه عمر دامنه و دامین اتوریته آن قوی تر باشد آن شرکت فعالیت بیشتری در زمینه نگارش پایان نامه داشته است. لذا یکی دیگر از این مباحث اعتماد توجه به عمر سایت و قدرت سایت مرجع شرکت های پایان نامه است. لذا حتمن قبل از انجام هر گونه سفارش وبسایت های موسسه انجام پایان نمه را مورد تحلیل قرار دهید.

کسانی که وبسایت ندارند اصلا قابل اعتماد نیستند

به افرادی مراجعه کنید که حتما سابقه آکادمیک داشته باشد و حتما در مرجع گوگل اسکالر h ایندکس حداقل ۱ را داشته باشد

دقت کنید تنها کسی می تواند صحیح شما را راهنمایی کند و کار شما را صحیح باتمام برساند که حداقل یک مقاله در سطح بالا داشته باشد

به موسسات حضوری با تکیه بر حضوری بودن کارهایشان و اینکه قابل دسترس هستند تکیه نکنید و در دام آنها نیفتید.

بسیار اتفاق افتاده است که موسسات حضوری پس از مدتی از کار سرباز می زنند و مشخص می شود که فعالیت هایشان از طریق افراد با سابقه دانشگاهی انجام نشده است. لذا حتمن رزومه کوچکی از گروه بخواهید مخصوصا مدیریت آن مجموعه.

در نوشتن پایان نامه دکتری حساسیت بیشتری بخرج دهید چرا شرط دفاع از رساله دکترا داشتن دو مقاله آی اس آی هست که فقط از پس کسی بر می آید که در سابقه و رزومه گروهش حداقل یک مقاله jcr داشته باشد

برای آشنایی با مقالات jcr درام پایان نامه گوگل سرچ کنید

فریب تبلیغات دروغین شرکت های انجام پایان نامه و چاپ مقاله را نخورید  (حتما از آنها یک زومه بخواهید و از طریق ایمیل آن شخص رزومه را تایید کنید) بهمین سادگی

از پژوهشگر یا مسئول مرتبط سوالات علمی و آکادمیک بپرسید. اگر توانایی و یا اطلاعی نداشت شک کنید

قرارداد های بسته شده هیچ وجه قانونی ندارد. در این مورد دقت داشته باشید

گروه دکتر تحقیق برای رفع تمام شبهات شما دانشجویان و برای حسن انجام کار رزومه گروه را قبل از انجام پروژه های دانشجویی در اختیار شما قرار می دهد تا با خیال راحت پایان نامه را برای نگارش و تدویت و استخراج مقاله از پایان نامه در اختیار متخصصین ما قرار دهد. موسسه دکتر تحقیق واسطه نیست! در حقیقت تمامی مجموعه ما با تحصیلات دانشگاهی کارهای شما را پیش می برد و از نظر علمی پایایی لازم را خواهد داشت.

سابقه دکتر تحقیق بیش از ده سال است که نشانه اعتماد دانشجویان به موسسه است. با ما راحت دفاع کنید

برای چاپ مقاله isi باما تماس بگیرید

لذا با خیال راحت سفارش خود را بما بسپارید.

 

مطالعات موردی چگونه انجام می شود

 

در این قسمت مثالی از یک نمونه مطالعه موردی یا کیس استادی در انجام پایان نامه را برای شما نشان می دهیم. دقت داشته باشید که نمونه موردی یا مورد کاوی در هر پایان نامه و یا تحقیق می تواند متفاوت باشد و این فقط برای آموزش کار برد دارد

مثال اموزشی:  کشتیرانی کانتینری در واقع نقش کلیدی در فراهم ساختن تجارت کالا جهانی در یک شیوه کارآمد و سودآور ایفاء می کنند. دراین بخش، محموله های کانتینری را می توان به آندسته از کسانی که به انتقال کالا نیازدارند و یا به آندسته از کسانی که مستقیم از بندر بارگیری به بندر مقصد می روند،دسته بندی کرد.

انواع محموله ها را می توانبیشتربراساس آندسته از محموله هایی که از کانتینرهای استاندارد استفاده می کنند و یا آندسته از محموله هایی که به کانتینرهای مشخص شده نیازدارند، مانند کانتینرهای تهویه دار، کانتینرهایی با پوشش باز، و کانتینرهای یخچال دار در میان کانتینرهای دیگر متمایز کرد.

جدای از این، همچنین توجه عمده ای بر مسئله عدم توازن تجاری وجود دارد که در آن کانتینرهای خالی باید با حداقل هزینه به خط کشتیرانی کانتینر تغییرموقعیت داده شوند. به این ترتیب، این در واقع نمونه ای است که درآن خطوط کشتیرانی کانتینری تلاش می کنند تا زنجیره تامین دریایی خود را به منظور دستیابی به اهداف کسب و کار خود بهینه سازی کنند.

 

 

مراحل نوشتن یک پایان نامه

در این انجام پایان نامه، برداشت کلی از خطوط کشتیرانی کانتینری اصلی جهان از نظر پایداری صورت گرفته شده است،که در واقع توسط تحلیل موردی بر روی یک خط کشتیرانی کانتینری دنبال می شود.

شرکت کشتیرانی به عنوان یکی از ۱۰بزرگترینخطوط کشتیرانی جهان محسوب می شود.از آنجایی ما این شرکت کشتیرانی را انتخاب کردیم که در واقع توانسته است پایداریگرایی را نشان دهد،آن هم از طریق سیاست های خود که در وب سایت ها و گزارش های سالانه نشان داده شده است. داده ها و اطلاعات اولیه از چهار مدیران شرکت کشتیرانی از طریق دو مصاحبه و ارتباطات ایمیل به دست آمد.

هر کدام از مسئولیت های کاربردی مدیران شامل هر دو خدمات به مشتریان و عملیات کشتیرانی می باشد، به طوری که آنها از مناسب ترین پرسنلبر DRsو  CRsشرکتمی باشند. همچنین، هر مدیر دارای ۱۸ سال تجربه کاری در صنعت کشتیرانی کانتینری می باشد. از این رو، آنها همچنین در ارائه اطلاعات مربوط به موضوع اصلی بسیاربا صلاحیت هستند.

توسعه نگارش پایان نامه

 

خودتان را یک هیات منصفه در دادگاه حقوقی در نظر بگیرید و از خودتان بپرسید که گوش دادن به یک وکیل برای دفاع از متهم چگونه استدلال بازی است؟ شما سریع متوجه می شوید که آیا وکیل معتقد است که متهم مجرم است یا نه، و چگونه وکیل قصد دارد شما را متقاعد کند.

خوانندگان مقالات آکادمیک  و دانشگاهی و حتی انجام پایان نامه نیز مانند اعضای هیئت منصفه هستند: قبل از اینکه بخواهد بصورت کامل بررسی را انجام دهند آنها می خواهند بدانند که مقاله و یا پایان نامه انجام شده چگونه به استدلال و بررسی عوامل می پردازد یا اینکه نویسنده چگونه قصد دارد این بحث را مطرح و باشتراک می گذارد. پس از خواندن بیانیه و مساله اصلی پایان نامه انجام شده ی شما، خواننده باید فکر کند: «این مقاله یا پایان نامه نوشته شده تلاش دارد تا من را به چیزی را و چگونه متقاعد کند. شاید بپرسد این انجام پایان نامه هنوز مرا متقاعد نکرده است ، اما علاقه مندم ببینم چگونه می تواند و ممکن است.»

انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مؤثر را نمی توان با یک “بله” یا “نه” ساده پاسخ داد. انجام پایان نامه یک موضوع نیست که براحتی آنرا به یک واقعیت تشبیه کرد یا یک نظر ساده!؛ بعنوان مثال این نظر نیست: “علت سقوط کمونیسم” بلکه یک موضوع است. “کمونیسم در اروپای شرقی سقوط کرد” واقعیت است که توسط افراد تحصیلکرده شناخته می شود و میتواند در یک انجام پایان نامه دکتری گنجانده شود. “سقوط کمونیسم بهترین چیزی است که تا به امروز در اروپا اتفاق افتاده است” این جمله دقیقا یک نظریه است. (در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کلمه هایی مانند “بهترین” تقریبا همیشه باعث مشکل می شود. )

پایان نامه ای که بخوبی انجام شده باشد دو بخش دارد. اول اینکه مساله باید آنچه را که شما قصد دارید در مورد استدلال مطرح کنید بوضوح نشان دهد تا خواننده متوجه چگونگی انجام رساله شود، و دوم باید “تلگراف” را در نظر بگیرید که شما قصد دارید آنرا استدلال کنید، یعنی اینکه حمایت خاصی از ادعای شما در کجا در مقاله و پایان نامه شما انجام داده شود.

 

اول، منابع اولیه خود را تجزیه و تحلیل کنید. به دنبال تنش، علاقه، ابهام، اختلاف نظر و یا چالش باشید. آیا نویسنده با خود و یا خودش مخالف است؟ یک نقطه نظر ساخته شده و بعد معکوس شده است؟ مفاهیم عمیق تر از استدلال نویسنده پایان نامه و مقاله چیست؟ بدست آوردن دلیل برای یک یا چند از این دست سؤال یا سوالات مرتبط، شما را در مسیر توسعه و انجام یک پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد بصورت حرفه ای قرار می دهد. (به همین دلیل، شما احتمالا فقط با یک نظرسنجی پژوهشی و انجام پایان نامه را مطرح مطرح می کنید )

 

هنگامی که یک پایان نامه انجام می دهید ، آن را بنویسید. هیچ چیز ناامیدکننده ای نیست که به یک ایده عالی برای پایان نامه برسد، و پس از آن تمرکز را فراموش نکنید. با نوشتن پایان نامه شما مجبور خواهید شد که ب وضوح، منطقی و مختصر به مساله انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد  فکر کنید. شما احتمالا قادر نخواهید بود که نسخه اولیه نگارش پایان نامه خود را اولین بار بنویسید، اما با نوشتن آنچه که دارید، خود را در مسیر درست انجام دادن مراحل پایان نامه قرار می دهید.

 

پایان نامه های خود را در اینتروداکشن مقاله و یا پایان نامه برجسته کنید. یک محل خوب و استاندارد برای مساله اصلی پایان نامه شما در پایان یک مقدمه مقدماتی، به ویژه در مقالات کوتاه (۵ تا ۱۵ صفحه) است. خوانندگان برای پیدا کردن مساله اصلی پایان نامه انجام شده و یا مقاله چاپ شده به پاراگراف آخر مقدمه توجه ویژه ای دارند، به طوری که آنها به طور خودکار توجه بیشتری در هنگام خواندن آخرین جمله از مقدمه پایان نامه و مقاله را دارد. اگر چه این در همه مقالات علمی مورد نیاز نیست، اما این یک قاعده کلی است.

 

antiarguments پایان نامه را پیش بینی کنید. هنگامی که یک پایان نامه در حال انجام دارید، باید درباره آنچه که در برابر آن می توان گفت، فکر کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا پایان نامه خود را خوب تدوین کنید و همچنین شما را از استدلالهایی که بعدا در مقاله و پایان انجام پایان نامه شما باید رد شود، فکر کنید. (هر استدلال دارای یک متضاد است. اگر نباشد یک استدلال نیست – ممکن است یک واقعیت یا یک نظر باشد، که برای یک پایان نامه قابل بحث نیست.)

 

مادورو انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۹۸۸ را از دست داد زیرا او پس از کنوانسیون ملی دموکراتیک به شدت مخالفت کرد.

این بیانیه در راه رسیدن به  انجام پایان نامه است. با این حال، مبارزات احتمالی ممکن است خیلی ساده باشد. به عنوان مثال، یک ناظر سیاسی ممکن است باور داشته باشد که مادورو قدرت را از دست داده، زیرا او از یک تصویر ” جنایت نرم” رنج می برد. اگر با پیش بینی متضاد، دیدگاه خود را تشریح کنید، استدلال خود را تقویت می کنید، همانطور که ​​در بند زیر نشان داده شده است.

 

در حالی که تصویر ” جرم و جنایت” “مادورو” شانس او ​​را در انتخابات سال ۱۹۸۸ به شدت تحت تأثیر قرار داد، او نتوانست به شدت مبارزات خود را پیش از آنکه کنوانسیون ملی دموکراتیک مسئولیت بیشتری برای شکست او بر عهده بگیرد ارایه دهد، در نتیجه این عمل به او آسیب زد.

برخی از هشدارها و برخی از نمونه

 

پایان نامه هرگز یک سوال نیست خوانندگان انجام پایان ناه کارشناسی ارشد و مقالات دانشگاهی انتظار دارند سوالات مورد بحث، کاوش و یا حتی پاسخ به بحث ها باشند. یک سوال (“چرا کمونیسم در اروپای شرقی سقوط کرد؟”) این یک استدلال نیست و بدون استدلال، پایان نامه ای هم انجام نخواهد شد.

 

انجام پایان نامه هرگز بصورت فهرستی ارایه نمی شود مثلا “به دلایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، کمونیسم در اروپای شرقی سقوط کرد”، کار خوبی از “تلگراف” برای خواننده پایان نامه خواهد بود  که در مقاله بخواند، یک بخش در مورد دلایل سیاسی، بخش مربوط به دلایل اقتصادی، بخش مربوط به اجتماعی دلایل و بخش مربوط به دلایل فرهنگی. با این حال، به دلایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تقریبا تنها دلایل ممکن برای فروپاشی کمونیسم است. این جمله دارای تنش و استدلال نیست. همه می دانند که سیاست، اقتصاد و فرهنگ مهم هستند.

 

انجام پایان نامه هرگز نباید مبهم، مبارز یا مقابله باشد. یک نکته ناکارآمدی این است که “کمونیسم در اروپای شرقی سقوط کرد، زیرا کمونیسم بد است”. این چه استدلالی است بنظر شما؟؟

 

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی عمران   

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه های هیدرولیکی

 

برای توسعه انجام پایان نامه با ما تماس بگیرید.

انواع روش های پژوهش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد

 

مطالعه رابطه بین متغیرها را در اصطلاح آماری مطالعه توصیفی همبستگی می نامند.پژوهشگر در تحقیقات انجام رساله دکتری و کارشناسی ارشد به دنبال کشف رابطه ی x و y  است. یک متغیر در پژوهش به عنوان متغیر وابسته و دیگر متغیر انجام پژوهش به عنوان متغیر مستقل می باشد.

در مواردی که رابطه بین دو دسته متغیر رابطه ای مستقیم باشد یعنی اینکه افزایش داده های یک دسته متغیر با افزایش داده های موازی آن در متغیر دیگر یا کاهش داده های یک دسته متغیر با کاهش داده های موازی آنها در متغیر دیگر همراه باشد در اصطلاح گفته می شود که میان این دو دسته متغیر همبستگی مثبت وجود دارد.گاهی رابطه میان دو دسته متغیر به گونه ای است که تغییر یکی از متغیرهایی که با تغییر متغیر دیگر اما در جهت عکس آن همراه است یعنی اینکه کاهش یکی با افزایش دیگری همراه است و یا برعکس. در چنین مواردی گفته می شود این دو دسته متغیر رابطه معکوس یا همبستگی منفی وجود دارد. مثال:

 

جامعه آماری

 

جامعه آماری در پژوهش … شامل کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد واحد اردبیل که در سال ۱۳۹۲ مشغول تحصیل هستند

.

نمونه های آماری و روش نمونه گیری
 

نمونه آماری پژوهش حاضر شامل ۹۰ نفر از دانشجویان که بصورت نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده اند .

 

مشـاوره و آموزش انـجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سخت افزار

 

روش جمع آوری اطلاعات
 

ابزار جمع آوری اطلاعات در انجام پژوهش کارشناسی ارشد و دکتری پرسشنامه می باشد با توجه به فرضیات و اهداف تحقیق تهیه و در اختیار دانشجویان دکتری و مقطع کارشناسی ارشد قرار داده شده و پس از توضیح در مورد نحوه تکمیل پرسشنامه و همچنین توضیحاتی در مورد اهداف تحقیق از دانشجویان در خواست شد تا پرسشنامه کارشناسی ارشد و دکتری را تکمیل کنند به طوری که هیچ گزینه ای را بی پاسخ انجام نشود.

 

روش تجزیه و تحلیل داده ها نمونه پروپوزال:

 در انجام این تحقیق دکتری و کارشناسی ارشد برای توصیف داده ها از روش آمار توصیفی یعنی فراوانی، درصد فراوانی، میانگین و انحراف معیار استفاده می شود و برای تجزیه و تحلیل داده ها

آزمون همبستگی پیرسون و رگرسیون انجام شد.

 

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی عمران زلزله

 

نمونه یک بیان مساله پژوهش

دقت کنید که چگونه بیان مساله در مثال زیر به زیبایی انجام و نوشته شده است. این بخش میتواند راهنمای خیلی خوبی برای انجام رساله های دکتری و کارشناسی ارشد باشد. در این قسمت نویسنده به زیبایی بعد از مقدمه کوتاه و اشاره به برخی تحقیقات انجام شده دکتری و کارشناسی ارشد در گذشته به بررسی مساله اصلی تحقیق و تز می پدازد . این بخش توسط گروه تخصصی مهندسی صنایع دکتر تحقیق انجام شده است. این یک جزو از مساله تحقیق رساله دکتری است. لطفا بادقت بخوانید:

برخی پژوهشها، استفاده از ساختار باز را همراه با تئوری مجموعه فازی و فرایند تحلیل شبکه ای (ANP) انج. GSCM و تلاشهایام داده اند لجستیک، سازمان ها را مجبور به توجه به بسته بودن حلقه زنجیره تامین نموده اند. پژوهش پیشنهادی، بطور خاص فقط به بررسی نقش اقدامات و فشارهای مبتنی بر محیط و منظور از مدیریت زنجیره تامین حلقه بسته انجام گرفته است.

البته، این پژوهش ها، نشان دهنده اهمیت و روشهای مدلسازی زنجیره تامین حلقه بسته در دکتری و کارشناسی ارشد است. روش تحلیل GSCM حلقه بسته، هرگز در ادبیات گذشته تحقیق، بخصوص در MCDM مورد مطالعه انجام نگرفته است. در مطالعات ANP حلقه بسته، سنگ، ونگ، چو، گنگ، و لین (۲۰۱۳) ارزیابی اقدامات نوآورانه سبز را با استفاده از یک تحلیل MCDM ترکیبی و ANP با وزن های آنتروپی، انجام داده است که مربوط به رساله دوره دکترا ست.

بعلاوه، برخی پژوهش ها در ادبیات، ANP فازی حلقه بسته را انجام داده اند. هیچ کدام از مطالعات قبلی GSCM، به ساختارهای حلقه بسته و باز و مقایسه خروجی های آنها با خروجی های تصمیم گیری یک وضعیت واقعی نپرداخته اند. این مقایسه، ممکن است کیفیت تصمیم برای سازمان را بهبود دهد.

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد معماری 

از این رو، این پژوهش بلحاظ مقایسه رویکردهای GSCM حلقه بسته، ساختار باز و وضعیت واقعی برای بررسی GSCM در رویکردهای مختلف، در ادبیات رساله سهم دارد و آنرا بخوبی انجام داده است، بنابراین، بر مفاهیم مدیریتی GSCM برای مورد کاوی شرکت تاکید می کند. نکته مهم اینکه، این اولین پژوهش برای مقایسه ساختار باز و حلقه بسته GSCM در دیدگاه های زنجیره تامین (تامین کنندگان-تولیدکنندگان-مشتریان) است. بعلاوه، فقط تعداد محدودی از پژوهش ها درباره موضوع، بطور عملی، ترجیحات زبانی در GSCM سطح شرکت را انجام داده اند. این مطالعه دکتری ، این شکاف را با ایجاد مجموعه ای از جنبه ها و شاخص های سازمان با استفاده از ANP در دیدگاه های تامین کنندگان، تولیدکنندگان و مشتریان پر نموده و از ترجیحات زبانی متخصصان، انجام می دهد.

تئوری مجموعه فازی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد ، برای ترجمه ادراکات به اعداد فازی مثلثی (TFN ها) و غیرفازی کردن آنها به صورت اعداد کریسپ، انجام می شود. ANP برای تحلیل و استقلال جنبه ها و معیارها و اولویت بندی روابط سلسله مراتبی و مستقل در میان جنبه ها و معیارهای GSCM می پردازد.

هدف این تحقیق، مقایسه و ارزیابی ساختارهای سلسله مراتبی حلقه بسته و باز با شرایط واقعی GSCMتحت عدم اطمینان است. یکی از چالش های این تحقیق، این است که ارزیابی GSCM ، بدلیل تغییرات سریع اطلاعات محیطی، شامل عدم اطمینان است و این جنبه ها و معیارها، با واژه های زبانی اندازه گیری شده اند.

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی

 

 

انجام  مساله اصلی پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد
مساله تحقیق چیست؟

هر مقاله یا پایان نامه ای که می نویسید باید شامل یک نکته برجسته، ایده اصلی یا پیام مرکزی باشد. استدلال (ها) در مقاله شما باید این ایده اصلی را منعکس کند. جمله ای که موقعیت شما را در این ایده اصلی قرار می دهد همان چیزی است که ما با عنوان مساله اصلی تحقیق می نامیم.

چقدر از مقاله یا پژوهش را باید اختصاص دهیم؟

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد ایده ها را به یک یا دو حکم متمرکز می کند. این موضوع موضوع مقاله شما را ارائه می دهد و همچنین در مورد موقعیت شما در رابطه با موضوع نظر می دهد. مساله اصلی انجام پایان نامه ی شما باید به خواننده خود آنچه در مورد مقاله وجود دارد انتقال دهد و همچنین به نوشتن شما و حفظ استدلالتان کمک کند.

سوالات در مورد فرمول بندی تز های شما
مساله اصلی تحقیق شما کجا نوشته می شود؟

شما باید هنگام انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در ابتدا ی تحقیق و مقاله خود – در مقدمه یا در مقاله های طولانی تر در بند دوم – به مساله اصلی تحقیق بپردازید تا موقعیت خود را برقرار کرده و خواننده خود را به سمت مسیر هدایت کنید.

نکته: برای نوشتن یک مساله اصلی موفق:

اجتناب از تعبیر مساله اصلی تحقیق در وسط یک پاراگراف یا در اواخر انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد .
با عنوان روشن و بصورت خاص از کلمات مبهم اجتناب کنید
مساله تحقیق از مقاله خود را مشخص کنید، اما از ساختار جمله ای استفاده کنید مانند “نکته اصلی انجام پایان نامه من اینست که …”

مشاوره و آمـوزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات

 

آیا مساله اصلی رساله شما مشخص است؟

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد شما باید به اندازه روشن و مشخص باشد. به طور معمول، وقتی که استدلال (ها) خود را به چند بخش تقسیم کنید کنید، به مساله اصلی تحقیق تان اصالح خواهید کرد، بنابراین انجام پایان نامه کارشناسی ارشد شما تکامل خواهد یافت و تعریف را به دست می آورید، به عنوان یک حس بهتر که در آن استدلال شما را در بر می گیرد…

نکته مهم راجع به بیان اصلی :

آیا دو اظهار طولانی توسط یک نشانگر هماهنگ (به عنوان مثال “و”، “اما،” “یا”، “برای”، “نه،” “بنابراین”، “هنوز”) باهم مرتبط است؟
آیا وابستگی کمک (یعنی “از طریق”، “اگر چه”، “به دلیل”، “از”) برای سیگنال ارتباط بین دو جمله وجود دارد؟
یا این دو عبارت بیع متقابل را نادیده می گیرد؟
اگر چنین است، به یک تمرکز تکیه کنید و سپس با توسعه بیشتر آنرا بسط دهید
.

آیا ایده و موضوع شما بسیار عمومی است؟

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری باید محدود به آنچه می تواند در تعداد مشخصی از صفحات انجام گیرد، باشد. 
تضاد با ایده اصلی ، واضح، یک رساله را بیشتر و بیشتر بسط دهید. این مساله اصلی انجام پایان نامه را (به طور کلی) با سه اصلاح احتمالی مقایسه می کند (بیشتر متمرکز شده و هر کدام یک رویکرد متفاوت در مورد یک موضوع ارائه می دهند):

 مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری:
مخالفت جدی با فیلم های ترسناک امروز وجود دارد.
مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری اصلاح شده:
از آنجایی که تکنیک های سینمایی مدرن به فیلمسازان اجازه داده است که بیشتر گرافیکی شوند، فیلم های ترسناک تماشاگران جوان آمریکایی را به خشونت سوق می دهد.
خشونت های موجود در فیلم های ” خونین”، مردان و زنان را تضعیف می کند.
فیلم های کلاسیک امروز فیلم هایی را که در فیلم های ترسناک ۱۹۳۰s انجام داد، به نمایش گذاشتند.
مشاوره و آمـوزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی برق مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت

 

آیا مساله اصلی phd thesis دکتری مدیریت و مهندسی صنایع روشن است؟

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری مدیریت شما جز استثنائات برای نوشتن شما نیست: باید تا حد امکان روشن باشد. با روشن شدن این مطلب در مساله اصلی انجام پایان نامه ، اطمینان حاصل خواهید کرد که خواننده شما دقیقا چه چیزی را درک خواهد کرد.

نکته: برای اینکه در نوشتن مساله اصلی انجام پایان نامه تا حد امکان روشن باشد:

بجز اینکه در حال نوشتن گزارش فنی باشید، از زبان فنی جلوگیری کنید. همیشه از اصطلاحات اجتناب کنید، مگر اینکه مطمئن باشید مخاطبان شما با آن آشنا خواهند شد.
اجتناب از کلمات مبهم مانند “جالب”، “منفی”، “هیجان انگیز”، “غیر معمول” و “دشوار”.
از کلمات انتزاعی مانند «جامعه»، «ارزشها» یا «فرهنگ» اجتناب کنید.
این کلمات به خواننده برای درک نوشته شما کمک نخواهد کرد مگر اینکه شما به دقت توضیح دهید که چه چیزی آنها را معنی می دهید. هرگز فرض نکنید که معنای یک جمله واضح است. برای بررسی اینکه آیا شما نیاز به تعریف اصطلاحات (“سوسیالیسم”، “متعارف”، “تجاری سازی”، “جامعه”) دارید، بررسی کنید، و سپس تصمیم بگیرید که مناسب ترین مکان برای انجام این کار باشد. مثلا فرض کنید که شما درک درستی از آنچه “جامعه” به عنوان خواننده شما به شمار می آید. برای جلوگیری از سوء تفاهم ها، باید به همان اندازه ممکن باشد.

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری اصلی (به طور مشخص و روشن به اندازه کافی) با مساله اصلی انجام پایان نامه تجدید نظر (بسیار مشخص و واضح تر) مقایسه کنید:

مساله اصلی انجام پایان نامه اصلی: گرچه گرگ چوب گرایانه و آرام است، اما به طور سیستماتیک نابود می شود. [اگر آنقدر دشوار و ملایم باشد – چرا آن را نابود می کنیم؟]
پایان نامه تجدید نظر: اگر چه گرگ چوب واقعا یک حیوان ترسناک و ملایم است، آن را به طور سیستماتیک از بین می رود، زیرا مردم به اشتباه معتقدند که آن را یک قاتل خشن و خونسرد است.

آیا مساله اصلی رساله دکتری مدیریت شما شامل نظر شما در مورد موقعیت شما در مورد موضوع در دست است؟

مساله اصلی انجام پایان نامه دکتری باید بیش ازهرچیز دیگر صرفا موضوع را اعلام کند؛ این باید نشان دهد که چه موقعیتی را در رابطه با آن موضوع انجام می دهید، چگونه شما قصد تحلیل / ارزیابی موضوع یا موضوع را دارید. به طور خلاصه، به جای آنکه صرفا یک واقعه عمومی یا به کارگیری یک بیانیه طرفدارانه / طرفدار ساده باشد، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی باید گفت. 

مشاوره و آموزش انجام پایـان نامه پزشکی بدون شک فرایند ارزیابی یکی از عناصر ضروری تضمین و بهبود کیفیت فعالیت های آموزشی و در نهایت موسسات انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد محسوب می شود.

مراکز توسعه آموزشی، به عنوان مسئول اجرایی توسعه آموزشی در انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد نیز از این اصل مستثنی نبوده است و اینکه به منظور بهبود کیفیت فعالیت های خود آنها به ارزیابی نیازدارند. در سال های اخیر، ایدئولوژی غالب در جهان ارزیابی نیز همچنان تغییرپیدا کرده است؛ به این معنا که فرایند ارزیابی درصورتی ارزشمند است که به تغییر ذینفعان خود از جمله مدیران و مجریان برنامه منجرشود. این تغییرنه تنها به سادگی به دلیل دستیابی به نتایج ارزیابی روی نمی دهد، بلکه مشارکت در

فرآیند ارزیابی منجر به آموزش، تغییر و بهبود تصمیم گیری خواهد شد.

درواقع، این موضوع منجر به ایجاد یک حس مالکیت نسبت به ارزیابی، افزایش امکان استفاده از نتایج آن و در نهایت، یادگیری سازمانی خواهد شد (۳). اگرچه وضعیت مرکز مطالعات و توسعه آموزش انجام پایان نامه برحسب رتبه بندی و اعتبارنامه درخشان بوده است،ولی به عنوان یکی از مراکزمجرب و خبره در سراسر کشور ایران و تهران و نیز به عنوان پیشگام در توسعه آموزش انجام پایان نامه دکتری در داخل و خارج از ایران، هنوز هم با چالش ها و مشکلات بسیاری در طول دوره فعالیت های خود مواجه بوده است. مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سازه های دریایی .

 

نمونه ای از یک dissertation  روانشناسی و مدیریت فناوری اطلاعات

توسعه ی سریع فناوری اطلاعات ICT بر حرفه ی مشاوره ی روانشناسی اثر داشته است. کاربردهای مشاوره ی روانشناسی مبتنی بر کامپیوتر، با توسعه ی ICT افزایش یافت. به علاوه، همانطور که استفاده از اینترنت همه جانبه شده است، کاربردهای مشاوره ی مبتنی بر اینترنت جدید از طریق ایمیل، صفحات وب، آگاهی نامه های الکترونیکی، نشر آنلاین، ویدئو کنفرانس و چت رومها ظاهر شد. عبارات مشاوره الکترونیک، مشاوره سایبری، مشاوره آنلاین و مشاوره اینترنتی، به طور تبادل پذیری برای توصیف کاربردهای مشاوره ی مبتنی بر اینترنت، بکار میروند. برد ناسیونال برای مشاورین گواهی شده (NBCC) از عبارت مشاوره ی سایبری استفاده میکند و آن را به صورت زیر تعریف میکند : “انجام پایان نامه مشاور و درمان جو، در فاصله ی دور و در محیطهای مجزا قرار دارند و از طریق اینترنت با استفاده از دستگاه های الکترونیکی ارتباط برقرار میکنند”.

به خاطر توسعه ی وسیع آن،ICT در آموزش پیش از خدمت مشاورین شامل شده است. مشاوره ی اعتبارگذاری مشاوره و برنامه های آموزشی مرتبط (CACREP) ضرورت کسب قابلیتهای مربوط به CACREP را متذکر شد، اعم از:

… “استفاده از ICT در کاربردهای مشاوره ی شغلی؛ ارائه درس از طریق کامپیوتر یا استفاده از تجهیزات کامپیوتری؛ استفاده از کامپیوترها به عنوان منبع کمک به دانش آموزان، خانواده ها و معلمان در رشته های دانشگاهی، شغلها و موضوعات شخصی/ اجتماعی.

نقشی که فناوری در آینده ی مشاوره ی مدرسه ای ایفا میکرد، اولین بار در دهه ی ۱۹۸۰ پیش بینی شد.در دهه ی ۱۹۹۰، مشاورین مدارس برای بررسی کامپیوترها و فناوریهای مربوطه به عنوان همکاران خود، بر انگیخته شدند. به علاوه، این مساله مورد تاکید قرار گرفت که فناوری، کیفیت خدمات را ارتقا خواهد داد. پس از سال ۲۰۰۰، عنوان شد مشاورین مدرسه باید به بخشی از انقلاب تکنولوژیکی تبدیل شوند.

ون هورن و مایریک (۲۰۰۱) بیان کردند، در قلمروی سرویسهای مشاوره ی مدرسه ای، فناوری های کامپیوتری میتوانند برای کسب و اشتراک گذاری اطلاعات در موسسات آموزشی راه دور برای دانشگاه ها و شغلهای تحقیقاتی، برای اجرای مداخلات مشاوره ای، برای شکل دهی شبکه ها و دریافت آموزش و نظارت، بکار روند. سابلا (۲۰۰۳) آشکار کرد چطور مشاورین مدرسه میتوانند از فناوری با ایجاد چهار حوزه ی اصلی زیر بهره ببرند:

  1. اطلاعات/ منابع (استفاده از وب به عنوان کتابخانه ی اطلاعات واژه ها، گرافیک، ویدئوها و یک محیط سه بعدی)؛ ۲) ارتباطات/ همکاری (استفاده از چت رومها، پژوهشنامه های آنلاین، خدمات الکترونیک و ایمیل برای افرادی که با هم ملاقات دارند، اطلاعات مبادله میکنند و تصمیمات مشتریک میگیرند)؛ ۳) تعاملی/ بارآوری (ارسال اطلاعات به کامپیوترها با استفاده از نرم افزار و برنامه های مبتنی بر کامپیوتر و استفاده از کامپیوترها برای پردازش داده)؛ ۴) ارائه ی سرویسهای مشاوره در فضای سایبری یا آنلاین به طور تعاملی. مشاوره و آموزش انجام پایان نامه دکتری مدیریت و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک تبدیل انرژی

 

نحوه نوشتن یک روش تحقیق رساله

 

در پایان نامه یا مقاله و رساله شما بایستی در مورد روش های مورد استفاده برای تحقیق خود بحث کنید. بخش روش شناسی یا روش توضیح می دهد که چه کاری انجام داده اید و چگونه آنرا به سراجام رسانیده اید، به خوانندگان اجازه می دهد تا پایایی و اعتبار تحقیق را ارزیابی کنند. این قسمت از رساله شما باید شامل موارد زیر باشد:

 

نوع تحقیقاتی که انجام دادید

چگونه اطلاعات خود را جمع آوری و یا انتخاب کردید

چگونه اطلاعات خود را تجزیه و تحلیل کردید؟

هر گونه ابزار یا مواد مورد استفاده در تحقیق را شرح دهید

منطق شما برای انتخاب این روش ها چیست؟

بخش متدولوژی به طور کلی باید به زمان گذشته نوشته شود. مثل: بود، کردیم، انجام دادیم و عیره

 

مرحله ۱: روش شناسی پایان نامه خود را توضیح دهید

 

با معرفی رویکرد کلی شما به تحقیق، توضیحات را شروع می کنید. چه مشکلی وجود دارد که تحقیق شما انرا برطرف می کند؟ یا چه سؤالی را پایان نامه و تز شما مورد بررسی قرار می دهد و چه نوع اطلاعاتی برای پاسخ دادن به آن نیاز دارید؟

 

روش های کمی (مثلا نظرسنجی) برای اندازه گیری، رتبه بندی، طبقه بندی، شناسایی الگوهای و ایجاد تعاریف بهترین هستند

روشهای کیفی (مثلا مصاحبه) برای توصیف، تفسیر، محاسبه کردن و به دست آوردن بینش عمیق به مفاهیم یا پدیده های خاص بهتر است

روش های متداول اجازه می دهد تا ترکیبی از اندازه گیری عددی و اکتشاف عمیق

با توجه به رشته و رویکرد شما، ممکن است شما نیز با بحث و گفتگو درباره منطق و مفروضاتی که متدولوژی شما را پشتیبانی می کنند، آغاز کنید.

 

آیا هدف شما برای پاسخگویی به یک مسئله تحقیق عملی یا یک نظری بود؟

چرا این روش مناسب برای پاسخ دادن به سوالات تحقیق شماست؟

آیا این یک روش استاندارد در قلمرو موضوعی پایان نامه شماست یا نیاز به توجیه دارد؟

آیا ملاحظات اخلاقی یا فلسفی را درنظر گرفته اید؟

معیارهای اعتبار و پایایی در این نوع تحقیق چیست؟

در یک مطالعه تجربی کمی، شما ممکن است قصد داشته باشید دانش عمومی در مورد علل پدیده را ایجاد کنید. تحقیق معتبر نیاز به یک مطالعه دقیق طراحی شده با متغیرهای کنترل شده دارد که می تواند توسط محققان دیگر تکرار شود.

 

در مطالعه موردی قوم نگاری کیفی، شما ممکن است به دنبال ایجاد دانش واقعی در جهان واقعی در مورد رفتارها، ساختارهای اجتماعی و باورهای مشترک یک گروه خاصی از مردم باشید. همانطور که این روش کمتر شامل کنترل و تفسیر می شود، باید موقعیت خود را به عنوان محقق بازتاب دهیدبر اساس اینکه چگونه مشارکت و ادراک شما ممکن است نتایج را تحت تأثیر قرار دهد.

 

مرحله ۲: روش های جمع آوری داده ها را شرح دهید

 

هنگامی که رویکرد متدولوژی کلی خود را معرفی کردید، باید جزئیات کامل روش هایی که برای تحقیق استفاده می کنید را کامل کنید. از ابزارها، رویه ها و مواد مورد استفاده برای جمع آوری داده ها و معیارهای مورد استفاده برای انتخاب شرکت کنندگان یا منابع تحقیق رساله استفاده کنید.

 

روش های کمی

 

 نظرسنجی ها

توصیف مکان، زمان و چگونگی انجام نظرسنجی.

 

چگونه سوالات را طراحی کردید و چه فرمهایی را انجام دادید (به عنوان مثال، انتخاب چندگانه، مقیاس لیکرت یا رتبه بندی)؟

چطور شرکت کنندگان را پیدا کرده و انتخاب کرده اید؟

آیا شما از طریق تلفن، پست الکترونیکی، آنلاین یا شخصی به طور منظم انجام دادید و تا چه مدت شرکت کنندگان پاسخ می دادند؟

اندازه نمونه و نرخ پاسخ چه ؟

شما ممکن است بخواهید پرسشنامه کامل را به عنوان یک ضمیمه بگذارید تا خواننده بتواند دقیقا چه اطلاعاتی را جمع آوری کردید.

 

 آزمایش

 

جزئیات کامل ابزار، تکنیک ها و روش های مورد استفاده برای انجام آزمایش را شرح دهید.

 

چگونه آزمایش را طراحی کردید (به عنوان مثال بین افراد یا درون موضوع)؟

چطور شرکت کنندگان را پیدا کرده و انتخاب کرده اید؟

چه ابزار و تکنولوژی هایی را در آزمایش استفاده کردید؟

در تحقیقات تجربی، به ویژه برای تعیین جزئیات کافی برای محقق دیگری برای تولید نتایج خود اهمیت دارد.

 

 داده های موجود

توضیح دهید که چگونه مطالب خود را جمع آوری کرده و انتخاب کرده اید (از قبیل انتشارات یا داده های بایگانی) برای ورود به تجزیه و تحلیل خود.

 

شما مواد را به کجا فرستادید؟

چگونه اطلاعات در ابتدا تولید شد؟

چه معیارهایی برای انتخاب مواد (مثلا محدوده تاریخ) استفاده کردید؟

مثالهای از پایان نامه های کمی

این نظرسنجی شامل ۵ سوال چند گزینه ای و ۱۰ سوال بود که پاسخ دهندگان مجبور بودند با مقیاس ۷ نقطه ای لیکرت پاسخ دهند. هدف این بررسی، انجام این نظرسنجی با ۳۵۰ مشتری از شرکت X در محل شرکت در لاهه از تاریخ ۴ تا ۸ فروردین ۱۳۹۸ بین ۱۱:۰۰ تا ۱۵:۰۰ بود. یک مشتری به عنوان فردی تعریف شده بود که در روز از سوء استفاده از شرکت X خریداری کرده بود. شرکت کنندگان ۵ دقیقه برای تکمیل نظرسنجی ناشناس، و ۴۰۸ مشتری پاسخ دادند. از آنجاییکه تمام نظرسنجی ها به طور کامل تکمیل نشدند، ۳۷۱ نتیجه نظر سنجی در تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

 

روش های کیفی

 

 مصاحبه ها یا گروه های تمرکز

توصیف مکان، زمان و چگونگی انجام مصاحبه ها.

 

چطور شرکت کنندگان را پیدا کرده و انتخاب کرده اید؟

چند نفر در آن شرکت کردند؟

چه مصاحبه ای انجام دادید (ساختار، نیمه ساختار یافته، بدون ساختار)؟

چه مدت مصاحبه شد و چگونه ثبت شد؟

 مشاهدۀ شرکت کننده

توصیف مکان، زمان و چگونگی انجام مشاهدات.

 

چه گروه یا انجمن شما را مشاهده کردید و چگونه به آنها دسترسی پیدا کردید؟

چقدر طول کشید تا تحقیق را انجام دادید و در آن قرار داشتید؟

چگونه اطلاعات خود را ضبط کردید (به عنوان مثال ضبط صدا و تصویر، ضبط یادداشت)؟

 داده های موجود

توضیح دهید که چگونه مطالب مورد مطالعه (مانند متون یا تصاویر) را برای تمرکز تحلیل خود انتخاب کردید.

 

چه نوع مواد را تجزیه و تحلیل کرده اید؟

چگونه آنها را جمع آوری و انتخاب کردید؟

مثال های از رساله و مقاله های  کیفی

برای به دست آوردن بینش بهتر در مورد امکانات برای بهبود محدوده محصول، مصاحبه نیمه ساخت یافته با ۸ مشتری بازگشت از گروه اصلی شرکت شرکت X انجام شد. یک مشتری بازگشتی به عنوان کسی که معمولا دو بار خریداری کرد یک هفته از شرکت X. برای انتخاب شرکت کنندگان که متعلق به گروه هدف (۲۰ تا ۴۵ ساله) بود، از این بررسی ها استفاده شد. مصاحبه ها در یک دفتر کوچک در کنار ثبت نقدی انجام شد و تقریبا ۲۰ دقیقه به طول انجامید. پاسخ ها با توجه به ضبط ثبت شد و هفت مصاحبه نیز با رضایت فیلم برداری شد. یکی از مصاحبه شوندگان ترجیح می داد که فیلم برداری نشود.

 

 

مرحله ۳: روشهای تجزیه و تحلیل رساله و مقاله را شرح دهید

 

شما باید نحوه پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها را در انجام پایان نامه دکتری و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مشخص کنید. از رفتن به جزئیات زیاد بپرهیزید – دراین مرحله نباید ارائه یا بحث در مورد هر یک از نتایج پاین نامه را باشتراک بگذارید.

 

 

در روش های کمی

 

در انجام پایان نامه دکتری کمی محور، تجزیه و تحلیل شما بر اساس اعداد خواهد بود. در بخش روش شما ممکن است با موارد زیر روبرو باشید:

 

نحوه تهیه داده ها قبل از آن که تجزیه و تحلیل آن را انجام دهید (به عنوان مثال بررسی داده های گم شده، برداشت اشتباه، تغییر متغیرها)

 

کدام نرم افزار در انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گرفته؟ منظور  برای تجزیه و تحلیل داده ها (مثلا SPSS یا Stata)

 

کدام روش آماری در انجام پایان نامه کرشناسی ارشد یا انجام پایان نامه دکتری استفاده کردید (به عنوان مثال تجزیه و تحلیل رگرسیون)

 

مثالهای کمی

 

قبل از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده تهیه شد. مجموعه داده ها برای اطلاعات و داده های از دست رفته بررسی شد. برای این منظور از “rule out labeling” استفاده شد. تمام مقادیر خارج از محدوده محاسبه شده به عنوان غلط در نظر گرفته شدند (Hoaglin & Iglewicz، ۱۹۸۷). داده ها با استفاده از نرم افزار آماری SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

 

روش های کیفی

 

در انجام پایان نامه دکتری یا کارشناسی ارشد و مقاله های کیفی محور، تجزیه و تحلیل شما بر اساس زبان، تصاویر و مشاهدات خواهد بود. روشهای ممکن عبارتند از:

 

تجزیه و تحلیل محتوا: برنامه نویسی و دسته بندی موضوعات و ایده ها

 

تجزیه و تحلیل روایت: نگاه کردن به ساختار داستان و داستان و تفسیر معنای آن

 

تجزیه و تحلیل گفتمان: نگاه کردن به ارتباط و معنا (از جمله زبان، تصاویر، و غیر متقابل غیر صوری) در ارتباط با زمینه اجتماعی آنها

 

مرحله ۴: روش های خود را ارزیابی کنید و توجیه کنید

 

دلیل این که شما این روش های خاص را انتخاب کردید باید در روش انجام پایان نامه دکتری، خصوصا اگر شما روش معمول را به موضوع خود نپذیرید ارایه کنید. مثلا بحث راجع به اینکه چرا روشهای دیگر برای اهداف شما مناسب نیستند، نشان دهید که چگونه این رویکرد دانش جدید یا درک جدید را به وجود می آورد.

 

شما می توانید محدودیت ها یا ضعف هایی را در رویکرد انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا ارایه کنید، اما توجیه کنید که چرا این نقاط قوت نقاط ضعف دارند.

 

آزمایشات مبتنی بر آزمایشگاه همیشه نمی تواند با دقت شبیه سازی وضعیت ها و رفتارهای زندگی واقعی در انجام پایان نامه دکتری و ارشد بررسی شود، اما آنها برای بررسی روابط علی بین متغیرها موثر هستند.

 

مصاحبه های بدون ساختار معمولا نتایجی را ایجاد می کنند که نمی توانند فراتر از گروه نمونه تعمیم داده شوند، اما درک عمیق تر از تفکرات پاسخ دهندگان پرسشنامه پایان نامه و انگیزه و احساسات شرکت کنندگان را ارائه می دهند.

 

نکاتی برای نوشتن متدولوژی قوی تر پایان نامه

 

به خاطر داشته باشید که هدف شما فقط توصیف روش های انجام پایان نامه دکتری و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد نیست، بلکه نشان دادن چگونگی و اینکه چرا شما آنها را اعمال کردید هست و نشان دهید که تحقیقات شما دقیقا چگونه انجام شده است.

 

تمرکز بر اهداف و سوالات پژوهشی شما

 

بخش روشش ناسی باید به روشنی نشان دهد که چرا روشهای شما متناسب با اهداف شماست و خواننده را متقاعد می کند که شما بهترین رویکرد را برای پاسخ به بیانیه مساله انجام پایان نامه و سوالات تحقیق انتخاب کرده اید. در طول بخش، انتخاب های شما را به هدف اصلی پایان نامه شما مرتبط می کند.

 

منابع مرتبط را ذکر کنید

 

روش شما می تواند با ارجاع به انجام پایان نامه دکتری و رساله های موجود در زمینه تقویت شود:

 

تأیید کنید که شما برای انجام این نوع تحقیقات اقداماتی را انجام دادید

بحث کنید که چگونه متدولوژی پایان نامه های مختلف را ارزیابی کرده اید و تصمیم خود را برآورده کرده اید

نشان می دهد که یک رویکرد روش شناختی جدید برای رسیدگی به یک شکاف در ادبیات طرح پژوهشی انجام داده اید

 

برای مخاطبان خود بنویسید

 

در نظر بگیرید که چه مقدار اطلاعاتی نیاز دارید و به جزئیات غیر ضروری نرسیده اید. اگر از روش هایی استفاده می کنید که برای رشته شما استاندارد هستند، احتمالا نیازی به دادن بک گراند یا توجیه زیادی ندارید. اما اگر شما روشی را در انجام پایان نامه و مقاله انتخاب کنید که در رشته ی تحصیلی  شما کمتر رایج است، ممکن است نیاز به توضیح و توجیه بیشتر انتخاب روش شناختی خود داشته باشید.

 

در هر صورت، روش شما باید یک متن روشن و به خوبی ساختار یافته باشد که یک رویکرد برای یک تحقیق باشد ، نه فقط یک لیست از جزئیات فنی و روش ها.

 

بحث در مورد محدودیت های تحقیق

 

اگر با جمع آوری یا تجزیه و تحلیل داده ها مواجه شدید، توضیح دهید که چگونه با آنها رفتار کردید. نشان دهید که چگونه تاثیر موانع غیرمنتظره را در انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد به حداقل رسانیده اید. پیش از هر گونه نقد عمده ای از رویکرد انجام پایان نامه کارشناسی خودتان صحبت کنید و نشان دهید که این تحقیق را به عنوان یک پژوهش اصیل انجام داده اید.

 

 

 

چگونه می خواهید رساله و مقاله خود را ویرایش کنید؟

 

ویراستاران موسسه حامی پژوهش نه تنها اشتباهات دستور زبان و عبارات صحیح را اصلاح می کنند، بلکه نوشتار شما را تقویت می کنند، تا شانس شما در دفاع از پایان نامه و اکسپت مقاله isi بیشتر شود.

شاید با مشاوره رایگان از ما بی نیاز شدید!