همایش بین المللی خارجی

چاپ مقاله در کنفرانس خارجی

مقاله کنفرانسی چیست؟

به مقالاتی که برای کنفرانسها ارائه می شود، مقالات کنفرانسی یا همایشی می گویند. یک کنفرانس، مانند یک گرد همایی است. مقالات کنفرانسی این مزیت را دارند که در حضور جمعی از پژوهشگران و به صورت شفاهی ارائه می شوند، به این ترتیب تبادل نظر و بحث و گفتگو پیرامون مسائل انجام می پذیرد. اگر مقالات ارائه شده به کنفرانس ها دارای بار علمی بالایی باشند، معمولا در ژورنالهای معتبر و کتابخانه های دیجیتالی به چاپ می رسند.

مزایای شرکت در کنفرانس 

امکان آشنایی با اساتید و پژوهشگران معتبر فعال در امور پژوهشی کشور

آشنایی با چهره های برتر ملی و بین المللی و استفاده از سخنرانی های افراد شاخص

دریافت گواهی مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی

اهدای گواهینامه حضور در کنفرانس

چاپ مقاله به صورت کامل در لوح فشرده و به همراه مجموعه مقالات

دریافت لوح تقدیر و پوستر 

دریافت پکیج های کنفرانسی که شامل گواهینامه، لوح فشرده ، کیف و پذیرایی می باشد

امکان چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی

در این کنفرانس ها نظرات ، افکار ، ایده ها و موضوعات مختلف مورد بحث قرار می گیرد. مقالات کنفرانسی به دلیل پذیرش سریع و زمان داوری کوتاه ، مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار دارند. باید بدانید که اکثر همایش ها و کنفرانس ها ، بخش دریافت مقاله هم دارند که مهلت ارسال مقاله ، یک بازه مشخصی است که قبلا به صورت عمومی اعلام می شود که بایستی در همان بازه ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال گردد. پس از آماده سازی و فرمت بندی ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال شده و فرآیند داوری مقاله آغاز می شود.داورانی که برای کنفرانس انتخاب میشوند ، معمولا بر اساس تجربه آنها در ارسال مقالات علمی است که توسط کمیته علمی کنفرانس انتخاب میشوند. ممکن است مقاله ای ریجکت یا پذیرش گردد که پس از داوری به اطلاع نویسندگان مقاله ، رسانده می شود.

امتیازات پژوهشی مقالات کنفرانسی

بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری امتیاز  مقاله کنفرانسی برای مصاحبه دکتری سال ۹۷ ، برای مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی ۱ امتیاز و خارجی ۲ امتیاز و حداکثر امتیاز ارائه شده به مقالات کنفرانسی ۴ امتیاز ، اختصاص داده شده است.

 

 

مقایسه اکسپت مقالات کنفرانس های خارجی با سایر ژورنالها

داوری مقالات کنفرانس ها نسبتا آسان تر از داوری مقالات ارسالی به ژورنالها می باشد با اینکه در کشور ما امتیازات مقالات ژورنالی بیشتر از مقالات کنفرانسی است ، اما باید در نظر داشت که کنفرانس هایی که در دانشگاه های معتبر برگزار میشوند ، به مراتب دارای اعتبار بیشتر نسبت به مقالات ISI است

هزینه چاپ مقاله در ژورنالها بیشتر از چاپ مقالات کنفرانسی است.

کنفرانس ها دارای محدودیت زمانی هستند و باید در بازه زمانی داده شده به کنفرانس ارسال شوند اما مقالات برای ارسال به ژورنالها محدودیت زمانی ندارند.

معمولا داوری مقالات ژورنالی بیشتر از مقالات کنفرانسی طول می کشد.

برای نگارش مقالات کنفرانسی محدودیت تعداد کلمات وجود دارد ، در صورتیکه برای اکثر مجلات این محدودیت وجود ندارد.

شاید با مشاوره رایگان از ما بی نیاز شدید!