آموزش نگارش پایان نامه

موسسه حامی پژوهش با کادری مجرب از متخصصین مقطع ارشد و دکتری از دانشگاههای معتبر کشور اقدام به مشاوره و انجام  پایان نامه و پروژه های دانشجویی در مقاطع مختلف بصورت مرحله به مرحله می کند و همراه دانشجویان در تمام مراحل تدوین و نگارش پایان نامه ها و پروژه ها می باشد. این موسسه با استفاده از کادر مجرب خود توانایی بالایی در نگارش پایان نامه و سایر پروژه ها دارد. نگارش و تحویل کار به صورت مرحله به مرحله و فصل به فصل بوده که پس از تایید استاد  راهنماو دانشجو وارد مراحل و فصول بعد خواهد شد. این موسسه قادر به آموزش دقیق و گام به گام مراحل انجام پایان نامه ها، تحقیقات و مقالات می باشد تا دانشجویان توانایی لازم جهت دفاع از پروژه خود را داشته باشند. نگارش پایان نامه به این صورت است که موسسه با استفاده از کادر تخصصی خود از ابتدا نگارش پایان نامه را برعهده می گیرد و مراحل کار طبق نظر دانشجو و استاد راهنمای مربوطه اصلاح و تایید نهایی می گردد و طی زمان مشخص کل کار انجام شده و تحویل دانشجو می گردد.

جهت انجام پایان نامه دانشجویان باید در ابتدا یک استاد راهنمای مجرب و با سابقه انتخاب کنند. برای این امر در حین گذراندن دروس ترم اول و دوم  باید به ارزیابی و آشنایی اساتید گروه بپردازند. در انتهای ترم دوم نسبت به انتخاب استاد راهنما اقدام می کنند.

فصل اول: تعیین موضوع برای انجام پایان نامه

 برای انتخاب موضوع باید به تحقیقات صورت گرفته در مقالات، حیطه کاری استاد راهنما، توانایی خود فرد، علاقه مندی پژوهشی و بازار کار موضوع انتخاب شده دقت شود.

پروپوزال

بعد از انتخاب موضوع، دانشجو زیر نظر استاد راهنما اقدام به نگارش پروپوزال می کند.

آموزش انجام پایان نامه

برای این کار در ابتدا نرم افزارهای لازم، پرسشنامه، تهیه داده یا وسایل آزمایشگاهی (در صورت نیاز) را آموزش می بیند یا تهیه می کند. این مرحله باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود تا روند انجام پایان نامه به مشکل نخورد یا دوباره کاری صورت نگیرد.

فصول انجام پایان نامه

انجام فصول پایان نامه در رشته های مختلف متفاوت است. بسته به رشته، پایان نامه سه فصلی، چهار فصلی و پنج فصلی و حتی شش فصلی نگارش می شوند.

فصل اول برای انجام پایان نامه

برای انجام فصل اول پایان نامه باید مقدمه ای مرتبط با کلمات کلیدی و نوآوری موجود در پایان نامه تهیه گردد. در برخی از رشته ها از محتوای موجود در پروپوزال در فصل اول پایان نامه استفاده می شود.

فصل دوم برای انجام پایان نامه

در فصل دوم بسته به رشته فرد، محتوای متفاوتی نگارش می شود. به طور مثال برای انجام فصل دوم پایان نامه رشته های فنی مهندسی، بیان مسئله مطرح می شود و ریز مسئه ای که برای حل انتخاب شده است بیان می گردد. در حالیکه در بیشتر این رشته ها مبانی نظری مطرح می شود. همچنین بسته به سلیقه یا رشته دانشجو می توان پیشینه تحقیق را در این فصل جای داد.

فصل سوم برای انجام پایان نامه

انجام فصل سوم پایان نامه به نحوی است که طی آن روش تحقیق یا معادلات حاکم بر مسئه مطرح می شود. یعنی در این فصل ابزار لازم و استفاده شده برای بدست آوردن نتایج مطرح می شود.

فصل چهارم برای انجام پایان نامه

در فصل چهارم نتایج پایان نامه مطرح و تحلیل می شوند. این نتایج منحصر به این پایان نامه می باشد و نتایج آن در مقاله یا پایان نامه دیگری مطرح نشده است.

فصل پنجم برای انجام پایان نامه

برای انجام فصل پنجم پایان نامه به بررسی و نتبجه گیری کلی نتایج بدست آمده در فصل قبل می پردازیم.

منابع برای انجام پایان نامه

 در این قسمت دانشجو باید از منابعی استفاده کند که معتبر باشند.

دفاع از پایان نامه

دانشجو برای دفاع از پایان نامه خود باید یک پاورپوینت آماده کند و در جلسه مشخص شده نسبت به دفاع از پروژه خود اقدام کند.

شاید با مشاوره رایگان از ما بی نیاز شدید!